YATACAK YER TAMAM DA BURADA NE YAPILIR?

2014-01-14 23:39:00

Hiçbişe yapmasanız ve sadece ordaki o eşsiz manzaraya baktığınızda ” bu bile bana yeter” diyeceğiniz için yapacak hiçbirşey saymıyorum:) Şaka bir yana Ayder ve civarında yapılabilecek çok fazla şey var. İşte birkeç seçenek:

  • Rafting: Fırtına Deresi’nin o çoşkun sularında kafanızda kask ,elinizde kürek, altınızda yerinde duramayan bir botla beraber bir yere çarpana kadar enerji patlaması yaşayacağınız rafting yapabilirsiniz. Bu “kesinlikle” Ayder’de yapmanız gereken ilk şey
  • Doğa Yürüyüşü: Size Yaylalarda rehberlik edebilecek çok sayıda kişi bulabileceğiniz bir ortamda olacaksınız. Bence ilk olarak bu ortamı değerlendirin. Ayrıca Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü ( DOKADAK)’ın turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda gerçekten çok eğleneceğinizi garanti edebilirim.
  • Heliski: Bu noktaya da değinmek istedim. Her ne kadar yaz mevsimlerine uygun olmayan birşey olsa da bilmeniz gerek. Sizi bir helikopter alıyor ve kaçkarın o karlı eteklerine bırakıyor. Siz kayağınız ve yeteneğinizle beraber ordan inmeye çalışıyorsunuz. Artk inebilirseniz ne mutlu size:)
  • Horon: Sadece “gerçek horon “un ne olduğunu öğrenmek için bile Ayder’e gidebilirsiniz. Tulum,kemençe eşliğinde oynayan insanları görünce yerinizde duramayacaksınız. Zaten sizi yerinizde de durdurmazlar biri kolunuzdan tutar ve horon halkasına eklenirsiniz:) Eğer horona doymak istiyorsanız Ayder Festivaline kesinlikle katılmalısınız.
  • Kaplıcalar: Ayder Yaylası güzelliğinin yanında , kaplıcalarıylada ünlüdür. Eğer Ayder’e gidipte birçok hastalığa deva olan kaplıcaya girmediyseniz “Ben Ayder’e gitmiştim” demeyin.

0
0
0
Yorum Yaz